Antwell Life Care Residence Access Hospitality Danışmanlığı Altında Acıbadem Mobil Sağlık’la Kamuoyuna Tanıtıldı

Ant Yapı’nın sağlık rezidansı konseptinde hayata geçireceği yeni projesi Antwell Life Care Residence düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Yurt dışında nitelikli gayrimenkul projeleri hayata geçirmesinin yanı sıra yurt dışında da çok önemli müteahhitlik projelerinin alt & üst yapıları da dahil olmak üzere inşaatlarını yapan ve ENR Dergisi tarafından belirlenen ve yüksek prestijli dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firması arasında 2016 yılı rakamlarına göre 2017 listesinde 86’ıncı sırada yer alan şirket bugüne kadar 9 milyon metrekarelik 100 farklı proje ile 10 milyar Dolar değerinde bir yatırım gerçekleştirdi.

Ant Yapı; sağlık rezidansı konseptinde hayata geçireceği ve Acıbadem Sağlık Grubu ile iş birliği yaptığı yeni projesi Antwell Life Care Residence’ı; Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay ve Acıbadem Sağlık Grubu Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rasim Topuz ev sahipliğinde 26 aralık salı günü düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı.

Toplantıda bir konuşma yapan Mehmet Okay yurt dışı faaliyetleriyle ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Müteahhitler Rusya’da kriz öncesi dönemi yakalamak üzere”

“Rusya’da kriz döneminde yaşadığımız iş alamama problemini aştık. Proje üstlenmemizin önünde engel kalmadı” diyen Mehmet Okay; “Rusya’da toparlanma eskiye rağmen daha iyi ve olumlu. Türk şirketleri yeni projeler almaya başladı. Kriz öncesi ortamı yakalamak üzereyiz” dedi.

Okay, Çamlıca eteklerinde hayata geçecek olan Antwell Life Care Residence projesinin tanıtımında yaptığı konuşmada, şirketin yurt dışı faaliyetlerinden bahsetti.

Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası buradaki işlerinin kesintiye uğradığını anımsatan Okay, bu ülkede yeni proje üstlenemediklerini, ancak varolan işlerini devam ettirebildiklerini hatırlattı.

Son dönemde iş alamama problemini aştıklarını ve yeni projeler almaya başladıklarını dile getiren Okay, halihazırda Rusya’da devam eden işlerinin tutarının 1.78 milyar dolar olduğunu söyledi. Okay, yeni proje almalarının önünde engel kalmadığını bildirdi.

Okay, Rusya’nın en büyük havalimanı olam Domodedovo dahil olmak üzere 23 projelerinin bu ülkede devam ettiğini kaydederek, “Yeni alacaklarımız hariç elimizde 3 yıllık işler var. Rusya’da toparlanma eskiye rağmen daha iyi ve olumlu. Türk şirketleri yeni projeler almaya başladı. Kriz öncesi ortamı yakalamak üzereyiz.” diye konuştu.

Türki Cumhuriyetlerde de önemli projeler üstlendiklerini dile getiren Okay, uluslararası alanda en çok iş yapan 250 müteahhit firması arasında 86. olduklarını, hedeflerinin ilk 50’ye girmek olduğunu vurguladı.

“İngilizlerden iş almaya başladık”

Okay, Rusya’da yaşanan sıkıntılar sonrası Birleşik Krallık’a açıldıklarını belirterek, Londra’daki Rus dostları sayesinde burada yaklaşık 150 milyon poundluk 2-3 proje üstlendiklerini bildirdi.

Birleşik Krallık’ta yeni projeler de üstleneceklerini dile getiren Okay, ayrıca Türk öğrenciler için küçük metrekareye sahip daireleri bulunan proje hayata geçireceklerini anlattı.

Okay, “Rus dostlarımızın ABD’de birtakım yerleri vardı. İngiltere’den sonra rotayı bu ülkeye kırdık. Miami ve New York’ta iki işimiz başlamak üzere. 150 milyon dolar boyutunda.” ifadelerini kullandı.

Türkmenistan’da yaklaşık 100 milyon dolarlık temiz su-atık su işlerinin devam ettiğini aktaran Okay, Türk bayrağını Rusya ve Türki Cumhuriyetlerden sonra ABD ve Londra’da da gururla dalgalandırdıklarını bildirdi.

“Antwell ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz”

Okay, yurt içinde İş GYO’nun Manzara Adalar Projesi’ni tamamlamak üzere olduklarını kaydederek, Büyükçekmece’de de marine inşaatının devam ettiğini söyledi.

Mehmet Okay, bugün gerçekleştirdikleri toplantının konusu olan yeni konsept projeleri Antwell Life Care Residence ile katma değer sağlayacak projeler üretmeye devam ettiklerini bildirdi.

Antwell Life Care Residence’i Çamlıca’nın eteklerinde hayata geçirdiklerini ifade eden Okay, projenin Antwell sakinlerinin sağlık ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde tasarlandığını aktardı.

Mehmet Okay, “Antwell Life Care Residence, sağlık hizmetinin yakınında olmasını isteyen ve bu hizmete ihtiyaç duyacağı günlere yatırım yapmayı planlayanlara; güven, sağlık ve konfor dolu, özel bir yaşan alanı sunuyor. Dünyanın birçok ülkesinde benzerleri bulunan bir konseptin Türkiye’deki ilk örneğini hayata geçiriyoruz.” dedi.

Yeni projelerinde Türkiye’nin alanında tanınmış, güçlü ve güvenilir sağlık kuruluşu Acıbadem Sağlık Grubu ile iş birliği yaptıkları dile getiren Okay, bu proje kapsamında Antwell içinde oluşturulan sağlık biriminin, gün boyunca Antwell sakinlerinin tüm sağlık ihtiyaçlarına cevap verebileceğini aktardı.

Okay, projeyi, sakinlerin tüm sağlık hizmetlerine cevap verecek şekilde tasarladıklarını, projenin tüm sosyal beklentilere karşılık vereceğini bildirdi.

Çamlıca eteklerinde, 19 bin metrekare inşaat alanında; bodrum kat, zemin, 8 konut katı ve çatı katı olmak üzere toplam 13 kattan meydana gelen projenin 157 rezidans birimi ve 13 ticari üniteden oluştuğunu dile getiren Okay, projenin 2019’un ikinci yarısında teslim edilmeye başlanacağını aktardı. Projede 1+0, 1+1 ve 2+1 kat planlarında rezidans daireler inşa edilecek.

Antwell Life Care Residence’da hangi hizmetler verilecek?

Basın toplantısında bir konuşma yapan Acıbadem Sağlık Grubu Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rasim Topuz; sektöründe yeniliklere imza atacak olan Antwell projesinde Acıbadem Mobil Sağlık şirketleriyle birlikte Ant Yapı ile işbirliğine gideceklerini belirterek “Antwell’de kişiye özel 7 / 24 sağlık hizmeti sunacak olan Acıbadem Mobil Sağlık ekibi; düzenli doktor muayenesi, tetkik ve laboratuvar destek hizmetleri, hemşire ve hastabakıcı hizmetleri, fizyoterapi ve diyetisyen hizmetleri ile yatılı refakatçi desteği sağlayacak. Antwell sakinlerinin ambulans ihtiyacı da 7/24 Acıbadem Mobil Sağlık ekipleri tarafından karşılanacak” diyerek gayrimenkul sektörünün önemli şirketlerinden biri olan Ant Yapı’yla, sağlık rezidansı temasında örnek teşkil edecek Antwell projesinde birlikte yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyerek sözlerini tamamladı.

Gazete haberi için tıklayınız.